Systemy Wentylacyjne VentTube

VentTube Cool – Zarządzanie stresem cieplnym

 

VentTube Cool zapewnia kompleksowe rozwiązanie do eliminowania stresu cieplnego spowodowanego słabą wentylacją w oborach i oborach inwentarskich. Zwiększając objętość i prędkość powietrza wypływającego z rury można uzyskać efekt chłodu. Dzięki innowacyjnemu systemowi wciągania, który podnosi rurę, gdy nie jest używana, VentTube Cool rozprowadza czyste, chłodne powietrze na dużych obszarach i utrzymuje optymalną temperaturę, zarówno dla zwiększenia komfortu zwierząt, jak i produktywności.

Zapewnienie optymalnej temperatury w boksach i obszarach przepędowych ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia stresu cieplnego u krów mlecznych. Poprawi to wskaźniki zacieleń i ustabilizuje wydajność mleka, szczególnie w miesiącach letnich.

 

 

VentTube Fresh  – świeże powietrze dla cieląt

 

Asortyment VentTube został zaprojektowany i opracowany we współpracy z ekspertami w zakresie wentylacji inwentarza żywego. Co najważniejsze, VentTubes wypychają ciepłe, nieświeże powietrze i wprowadzają czyste, świeże powietrze. VentTubes są projektowane na zamówienie, aby odpowiadały potrzebom inwentarza żywego i wymaganiom budynku.
Każdy VentTube Fresh został zaprojektowany tak, aby zapewnić obliczoną dostawę świeżego, równomiernie rozproszonego powietrza na poziomie zwierząt, aby usunąć wilgoć, gazy, patogeny unoszące się w powietrzu i nadmiar ciepła ze środowisk inwentarskich.
Badania wykazały, że wentylacja rurowa pod ciśnieniem (PPTV) zapewnia znaczną poprawę jakości powietrza, zmniejszając ryzyko chorób układu oddechowego (Radostits i wsp., 2000; Callan i Garry, 2002).