Automatyzacja Higieny Przedudojowej – Czyszczarki Puli Sistem

Najwyższej jakości mleko pochodzi od zdrowych krów!

Zdrowe stado produkuje więcej mleka i pozwala skupić się na priorytetach zarządzania stadem. Znaczne skrócenie czasu przygotowania wymienia do doju, oszczędność na ścierkach i preparacie, oraz eliminacja niedokładności człowieka będą miały pozytywny wpływ na Twoje wyniki finansowe!

Sprawdzony system automatycznego czyszczenia i dezynfekcji strzyków Puli-Sistem F71 zapewnia pełną kontrolę higieny wymienia przed dojem. Dodatkowo masaż szczoteczkami z podawaniem dezynfekantu prowokuje wydzielanie oksytocyny i wpływa na wydajniejszy dój. Niezależnie od kwalifikacji dojarza, strzyki będą zawsze właściwie przygotowane do doju. Dzięki czyszczarce F71 znacznie przyspieszamy fazę przygotowania krów do doju, a tym samym zwiększamy wydajność naszej hali udojowej.

Czyszczarka Puli-Sistem F71 wykonuje wiele zabiegów przed udojem w jednym prostym kroku, a niezależnie od tego, czy doimy 50, 100, 1000, 10000 krów, czyszczarka strzyków F71 dostosowana jest do każdego stada.
To, czego możesz oczekiwać od naszej czyszczarki szczoteczkowej strzyków Puli-Sistem F71, to: wysoka rentowność, powtarzalna i wydajna jakość i rutyna pracy, znacząca poprawa zdrowia wymion, bezpieczny dój.

 

Zobacz film F71

 

Wybór odpowiedniego narzędzia do poprawy rutyny przed udojem to ważna decyzja!

 

Korzyści

W jaki sposób system czyszczarki strzyków pomaga w stymulacji krów i rozpoczęciu wypływu mleka?

Czyszczarka strzyków znacząco poprawia stymulację dotykową i zapewnia większą dokładność, dzięki czemu system będzie skutecznie stymulował każdą krowę, bez względu na to, kto go używa. Dzięki temu masażowi, zapewnionemu przez rotację szczotek, uzyskujesz lepszy komfort krowy, a co za tym idzie bardziej produktywny przepływ mleka.

Czy będę musiał używać ściereczek przy tym systemie?

Nie, ponieważ czyszczarka strzyków suszy za Ciebie, co pozwala wyeliminować koszty ścierek, pralek i suszarek.

Stosując ściereczki/ręczniki jednorazowe dojarz przeciera jedną ściereczką 4 strzyki. Oznacza to, że brud i mikrobiologia z  pierwszych czyszczonych strzyków przenoszone są na ostatnie strzyki. Z czyszczarką Puli-Sistem nie ma takiej sytuacji. Podczas czyszczenia strzyków płukane są też szczotki czyszczące przy każdym strzyku.

Jakie są korzyści dla dojarza z używania czyszczarki do strzyków w porównaniu z ręcznym przygotowaniem strzyków?

Generalnie dojarze szybko przyzwyczajają się do czyszczarki strzyków i w ciągu 2 tygodni są w stanie prawidłowo z niej korzystać. Właściwie większość dojarzy uwielbia nasze czyszczarki do strzyków, ponieważ dzięki temu systemowi dojarze będą rzadziej chodzić tam i z powrotem i nie będą już dłużej męczyć rąk osuszając strzyki ręcznikami. Ogólna aktywność mięśni jest zmniejszona. Ponadto nasz produkt jest najlżejszą czyszczarką do strzyków na rynku, a ergonomiczna konstrukcja i wygodny uchwyt sprawiają, że nasz system jest łatwy i przyjemny w użyciu.

W jaki sposób czyszczarka strzyków pomaga zmniejszyć liczbę komórek somatycznych?

Czyszczarka do strzyków pomaga zmniejszyć liczbę komórek somatycznych, eliminując materiał organiczny ze strzyków i stosując wysoce skuteczne roztwory dezynfekujące, które szybko zabijają większość patogenów (powodujących zapalenie wymienia). Nasza czyszczarka strzyków optymalizuje czystość strzyków, a w szczególności ich stan zdrowotny.

Jak wygląda konserwacja czyszczarki strzyków Puli-sistem?

Nasze czyszczarki do strzyków są zaprojektowane tak, aby nie wymagały prawie żadnej konserwacji. Sugerujemy jedynie wymianę szczotek co 10.000-12.500 udojów. Szczotki można wymienić w kilka sekund, ponieważ nie są potrzebne żadne narzędzia. Pozostałe części zużywające się, takie jak koła zębate, tuleje i łożyska, można wymieniać raz lub dwa razy w roku.

Jakie produkty chemiczne można stosować z gumą do strzyków Puli-sistem?

W naszych czyszczarkach do strzyków może działać każda substancja chemiczna, ponieważ wszystkie elementy naszych systemów są wykonane ze stali nierdzewnej 316L i PVDF, czyli materiałów o wysokiej odporności chemicznej. Puli-sistem oferuje systemy szorowania strzyków, które mogą współpracować również z ozonem (link della F488 REC), czyli jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących na świecie.